o I edycji projektu

współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku z Fundacją Edukacyjne Centrum
Doskonalenia, Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i firmą Experis IT,
członkiem Klastra INTERIZON.

W projekcie udział wzięło 10 Pań zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku, jako osoby bezrobotne. Panie zostały wytypowane na podstawie trzy etapowej rekrutacji przeprowadzonej przez PUP oraz Experis IT. Fundacja ECD odpowiedzialna była za przygotowanie i poprowadzenie szkoleń, jak również zrekrutowała większość firm do projektu,
w których Panie odbyły praktyki. Z kolei GPNT zapewniło sale szkoleniowe oraz catering na potrzeby realizowanych szkoleń. Szkolenia oraz praktyki zostały sfinansowane przez PUP w Gdańsku.

Celem programu było przygotowanie Pań do pracy w sektorze IT na stanowisku tester oprogramowania. Uczestniczki projektu przeszły szkolenie przygotowujące je do uzyskania międzynarodowego certyfikatu testera ISTQB Foundation. Dodatkowo odbyły także 3-miesięczne praktyki w trójmiejskich firmach, głównie z sektora IT. Projekt okazał się niewątpliwym sukcesem, większość Pań otrzymało zatrudnienie w trójmiejskich firmach IT.

W ramach projektu zrealizowane zostały takie szkolenia jak:

Testowanie oprogramowania, 80h
Usystematyzowanie wiedzy pod kątem egzaminu ISTQB Poziom
Foundation – wskazanie problemów i pytań, 4 h
Procesy biznesowe, 8h
Agile w praktyce z elementami komunikacji w zespole scrumowym, 16h
Efektywne poruszanie się po rynku pracy, 8h

Firmy uczestniczące w projekcie poprowadziły dodatkowo bezpłatne warsztaty:

Testowanie aplikacji mobilnych dla branży awiacyjnej – 8h, Jeppesen Poland
Wprowadzenie w testowanie programowania na platformach mobilnych – 4h, Playsoft Sp. z o.o.
Warsztat pod kątem ISTQB – o algorytmach, wprowadzenie do Selenium – 8h, Kainos
Co dwie głowy to nie jedna… – testowanie jako praca zespołowa – 8h, Nearshoring Solutions

Okres realizacji: 01.XII.2013 – 01.V.2014

Sukces projektu przyczynił się do podjęcia decyzji o przygotowaniach do realizacji drugiej edycji Programu.

uczestniczek
doświadczonych firm
godzin szkoleń
godzin praktyk

edycja I – spotkanie networkingowe

trenerzy

gd

Grzegorz Dzwonnik

Doktor nauk ekonomicznych. Inżynier. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej. Stypendysta Auckland University Business School (NZ) oraz Franklin University (USA).

Pomaga skutecznie wdrażać strategie oraz budować i doskonalić kulturę profesjonalnego zarządzania projektami i procesami. W praktyce doradczej wykorzystuje wieloletnie doświadczenie menedżerskie
jako COO, CIO, dyrektor biura projektów oraz członek organów nadzorczych podmiotów rynkowych.

Justyna Mirska

Specjalista HR o szerokim doświadczeniu w prowadzeniu projektów rekrutacyjnych z elementami
doradztwa zawodowego oraz biznesowego w branży IT. Efektywnie współpracuje z pracodawcami
wspierając ich w wyborze najlepszych kandydatów na kluczowe stanowiska w organizacjach.

Doradza kandydatom w wyborze ścieżki kariery. Posiada wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne
i komunikacyjne. W branży HR działa od ponad 7 lat.

Paweł Noga

Kierownik Zespołu Testowego w Nearshoring Solutions. Z wykształcenia matematyk, z zamiłowania organizator.
Wykładowca na Politechnice Gdańskiej i Wyższej Szkole Bankowej przedmiotów o wytwarzaniu i testowaniu oprogramowania.

Zajmuje się badaniami naukowymi z zakresu bioinformatyki, teorii optymalizacji dyskretnej oraz miar jakościowych
oprogramowania.

Wojciech Pająk

Konsultant, trener, prelegent konferencji, autor materiałów szkoleniowych i publikacji
z dziedziny testowania oprogramowania.

W latach 2002 – 2010 związany głównie z amerykańską firmą Global Insight, gdzie budował od
podstaw dział testów, pracował jako QA Manager oraz szkolił specjalistów ds. zapewnienia
jakości w zakresie testowania oprogramowania i wykorzystywanych w firmie systemów.

Bartosz Rożan

Doświadczony ekspert w dziedzinie zarządzania projektami IT. Project Director
w agencji technologicznej DeSmart, gdzie odpowiedzialny jest za zarządzanie portfelem projektów,
wdrażanie zwinnych metodyk oraz szkolenie zespołów projektowych.

W prowadzonych projektach informatycznych skupia się na budowaniu partnerskich relacji
zgodnych z założeniami filozofii Agile. Posiadacz certyfikatów IPMA oraz PRINCE2.

firmy

Kainos