II edycja Projektu Kobiety w IT – Testerki Oprogramowania

Lut 10, 2015
adminit1

Z przyjemnością informujemy Państwa, że w dniu 02.02. br. Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia rozpoczęła II edycję programu „Kobiety w IT – testerki oprogramowania”, stworzonym przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku. Pierwsza edycja projektu okazała się ogromnym sukcesem, ponieważ pracę w nowym zawodzie uzyskało aż 90% uczestniczek programu. W tym roku po raz kolejny przyjmujemy wyzwanie i przygotujemy do nowego zawodu 10 bezrobotnych Pań.

Dlaczego projekt jest tak bardzo potrzebny?
Ponieważ na rozwijającym się rynku IT wciąż brakuje specjalistów. Według danych Komisji Europejskiej, za 6 lat na europejskim rynku IT będzie brakowało aż miliona pracowników o umiejętnościach cyfrowych. Dlatego podobnych programów powinno być znacznie więcej, by móc sprostać oczekiwaniom i potrzebom sektora IT.

Dlaczego projekt poświęcony tylko kobietom?
Ponieważ wciąż, mimo rozwijającego się rynku nowych technologii, Panie stanowią zaledwie 10% pracowników sektora IT. Zdajemy sobie sprawę z tego, że 10 przekwalifikowanych Pań nie zmieni realiów rynku IT od razu, jednak może dać bardzo dobry przykład całej branży IT. Przecież kobiety posiadają naturalne rozwinięte kompetencje społeczne, są świetnymi project managerkami, członkami zespołu projektowego i coraz chętniej wybierają profesje związane z nowymi technologiami i biznesem.
Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia ponownie ma przyjemność realizować cały cykl szkoleń z testowania oprogramowania. Ponadto, po raz kolejny zorganizujemy dla naszych Uczestniczek praktyki w firmach IT.

Projekt realizowany jest po raz kolejny w silnym partnerstwie akt_1z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz Firmą Experis IT, która posiada doświadczenie w rekrutacji pracowników IT dla największych firm w kraju. Rekrutacja do projektu odbyła się w styczniu br., a warunkiem uczestnictwa w programie był status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP, znajomość j. angielskiego na poziomie min. B1, zainteresowanie nowymi technologiami oraz oczywiście duża motywacja do nauki i pracy.

Zakres szkolenia II edycji projektu „Kobiety w IT – Testerki Oprogramowania” to cykl 116 h szkoleń:

• Testowanie Oprogramowania 80h;
  • Usystematyzowanie wiedzy pod kątem egzaminu ISTQB Poziom Foundation 4h;
  • Agile w praktyce z elementami komunikacji w zespole scrumowym 16h;
  • Procesy biznesowe 8h;
  • Efektywne poruszanie się po rynku pracy 8h.

Firmy, które zgłosiły się do II edycji projektu, oraz zdeklarowały się przyjąć uczestniczki projektu na 3 – miesięczne praktyki w ymiarze 480 h to:

logotypy firm testerki edycja II

PARTNERZY: