o II edycji projektu

Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia ponownie ma przyjemność realizować cały cykl szkoleń z testowania oprogramowania. Ponadto, po raz kolejny zorganizujemy dla naszych Uczestniczek praktyki w firmach IT.

Tradycyjnie już realizacja programu przebiega z udziałem znakomitych partnerów: Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz firmą Experis IT – profesjonalistą w rekrutacji ekspertów IT. W tej edycji udział bierze 10 Pań. Gościmy również dodatkową Panią, której udział finansowany jest na zasadzie barteru przez PSSE – w zamian za udostępnienie sal na szkolenie oraz cateringu dla uczestniczek, jedna Pani została przyjęta na szkolenie.

Warunkiem uczestnictwa w programie był, jak poprzednio, status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP, znajomość j. angielskiego na poziomie B2, zainteresowanie nowymi technologiami oraz oczywiście duża motywacja i zaangażowanie do nauki i pracy.

Zakres szkolenia II edycji to cykl 116 h szkoleń:

Testowanie Oprogramowania, 80h
Usystematyzowanie wiedzy pod kątem egzaminu ISTQB Poziom Foundation, 4h
Agile w praktyce z elementami komunikacji w zespole scrumowym, 16h
Procesy biznesowe, 8h
Efektywne poruszanie się po rynku pracy, 8h

Firmy, które zgłosiły się do II edycji oraz zdeklarowały się przyjąć uczestniczki na 3-miesięczne praktyki w wymiarze 480h to:

Gforces sp. z o.o., Kainos sp. z o.o., Playsoft sp. z o.o., Xtrack,
OTAGO sp. z o.o, VOLANTO sp. z o.o., Smart Media sp. z o.o.,
Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A., NET PC Sp. z o.o., CUBE.ITG

Okres realizacji: 01.II.2015 – 01.VI.2015

uczestniczek
doświadczonych firm
godzin szkoleń
godzin praktyk

uczestniczki w trakcie zajęć

trenerzy

Grzegorz Dzwonnik
Doktor nauk ekonomicznych. Inżynier. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej. Stypendysta Auckland University Business School (NZ) oraz Franklin University (USA).

Pomaga skutecznie wdrażać strategie oraz budować i doskonalić kulturę profesjonalnego zarządzania projektami i procesami. W praktyce doradczej wykorzystuje wieloletnie doświadczenie menedżerskie jako COO, CIO, dyrektor biura projektów oraz członek organów nadzorczych podmiotów rynkowych.

Katarzyna Porębska

Ukończyła wydział ekonomiczny na UG w Sopocie oraz studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego. Pracowała dla dwóch z trzech największych na świecie agencji pracy, kierując ich gdańskimi oddziałami. Prowadziła też przez 10 lat własną agencję pracy tymczasowej, z powodzeniem obsługując największe w województwie pomorskim korporacje.

Wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni na kierunku zarządzania zasobami ludzkimi oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu na kierunku doradztwo zawodowe. Prowadzi warsztaty i zajęcia indywidualne dotyczące aktywizacji osób bezrobotnych w ramach projektów unijnych oraz outplacementowych.

Andrzej Farulewski

Ukończył Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, a także studia podyplomowe z Zarządzania Projektami na wydziale Zarządzania i Ekonomii. Absolwent University of L’Aquila, gdzie ukończył studia specjalistyczne z Modelowania Matematycznego.

W Nearshoring Solutions zatrudniony jako Manager w Service & Data Department. Zarządza całym zespołem testowym oraz podległymi zespołami service desk. Jest audytorem wiodącym ISO 27001 (Zarządzanie Systemem Bezpieczeństwa Informacji).
Organizuje procesy związane z zapewnieniem jakości. Przeprowadza testy penetracyjne dla zagranicznych klientów. Wdraża nowe narzędzia wspierające testowanie.

Wojciech Pająk

Konsultant, trener, prelegent konferencji, autor materiałów szkoleniowych i publikacji
z dziedziny testowania oprogramowania.

W latach 2002 – 2010 związany głównie z amerykańską firmą Global Insight, gdzie budował od
podstaw dział testów, pracował jako QA Manager oraz szkolił specjalistów ds. zapewnienia
jakości w zakresie testowania oprogramowania i wykorzystywanych w firmie systemów.

Bartosz Rożan

Doświadczony ekspert w dziedzinie zarządzania projektami IT. Project Director
w agencji technologicznej DeSmart, gdzie odpowiedzialny jest za zarządzanie portfelem projektów,
wdrażanie zwinnych metodyk oraz szkolenie zespołów projektowych.

W prowadzonych projektach informatycznych skupia się na budowaniu partnerskich relacji
zgodnych z założeniami filozofii Agile. Posiadacz certyfikatów IPMA oraz PRINCE2.

firmy

Atena