Koniec I edycji Projektu

Cze 25, 2014
adminit1

Dziś oficjalnie zakończyliśmy projekt „Kobiety w IT – testerki oprogramowania”.

W naszym projekcie udział wzięło 10 Pań, które Fundacja ECD przeszkoliła z zakresu testowania oprogramowania, procesów biznesowych, Agile oraz efektywnego poruszania się po rynku pracy. Panie zdobyły również certyfikat ISTQB Foundation. Kolejnym etapem projektu były 3 – miesięczne praktyki, w firmach IT.

Dzięki doskonałej współpracy Fundacji ECD z partnerami projektu Firmą Expertis IT oraz Gdańskim Parkiem Naukowo- Technologicznym, udało nam się przekwalifikować wszystkie Panie do zawodu testera oprogramowania. Natomiast dzięki naszej współpracy przy projekcie z firmami IT, wszystkie Panie zostały przygotowane do zawodu testera od strony praktycznej.

Dziękujemy za udział w projekcie firmom: Jeppesen a Boeing Company, DeSmart, Kainos, Playsoft, Nearshoring Solutions, HolonGlobe, Smart4Aviation, Speednet, P.P.U. OMEGA Sp. z o.o. Nasze działania zakończyły się ogromnym sukcesem dla projektu. Większość naszych beneficjentek uzyskała zatrudnienie w branży IT.

Uczestniczki projektu udowodniły, że motywacja do osiągnięcia celu i ciężka praca to recepta na sukces. Struktura projektu pozwoliła nam w pełni dostosować bezrobotne osoby do rynku pracy oraz przekwalifikować do nowego zawodu.