Program Kobiety w IT – Testerki oprogramowania

Lut 19, 2014
adminit1

Z przyjemnością informujemy Państwa o nowym programie stworzonym przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku „Kobiety w IT – testerki oprogramowania”, w którym Fundacja ECD realizować
będzie cykl szkoleń oraz praktyk dla uczestniczek projektu.

Rekrutacja do projektu odbyła się w styczniu br., a warunkiem uczestnictwa w programie był status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP, znajomość j. angielskiego na poziomie min. B1, zainteresowanie nowymi technologiami oraz oczywiście duża motywacja do pracy.

Zrekrutowano 10 Pań, które teraz przez najbliższe miesiące zostaną przygotowane do pracy w sektorze IT na stanowisku testerka oprogramowania. Panie przejdą szereg szkoleń, m.in. zostaną przygotowane do uzyskania międzynarodowego certyfikatu testera ISTQB Foundation. Dodatkowo odbędą także 3-miesięczne praktyki w
trójmiejskich firmach, głównie z sektora IT, które wybranym osobom zaoferują pracę.

Projekt skierowany jest wyłącznie do kobiet, ponieważ z perspektywy pracodawców wciąż jest ich zbyt mało w sektorze IT. W pierwszym miesiącu realizacji projektu, wszystkie Panie uczestniczyć będą w szkoleniach, które potrwają łącznie 116 h.

Moduły:
I „Testowanie oprogramowania”
II „Procesy biznesowe”
III „Agile w praktyce z elementami komunikacji w zespole scrumowym”
IV „Efektywne poruszanie się po rynku pracy”

Trzy kolejne miesiące projektu to praktyki w firmach IT, które sprawdzą umiejętności Testerek oraz odkryją przed Paniami realia pracy w świecie w branży IT.
Ponadto, uczestniczki projektu będą mogły skorzystać z dodatkowych warsztatów, które przeprowadzone zostaną przez firmy, które zadeklarowały chęć realizacji takich zajęć w wymiarze około 30 godzin.

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania naszej strony i śledzenia aktualności, dotyczących projektu „Kobiety w IT – testerki oprogramowania”.

Informacji o projekcie udzieli Państwu:
Pani Katarzyna Kozioł
e-mail: katarzyna.koziol@interizon.pl