o IV edycji projektu

Już po raz czwarty, Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia prowadzi szkolenie Testowanie Oprogramowania. Tym razem jest przeprowadzane w zmienionej formule, ponieważ w szkoleniu biorą nie tylko panie, ale również panowie.

Partnerami tegorocznego szkolenia są Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku i firma Experis IT. Salę i catering gwarantuje Gdański Park Naukowo-Technologcny, natomiast firma Saffron wspiera całą akcję i zabezpiecza projekt od strony merytorycznej. W programie bierze udział 10 pań mające status osób bezrobotnych, które zarejestrowane są w Powiatowym Urzędzie Pracy oraz dodatkowo 4 panów. Uczestnicy zostali wyłonieni podczas rekrutacji prowadzonej przez PUP i firmę Experis IT.

Jak co roku, warunkiem przystąpienia do programu był status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP, zainteresowanie nowymi technologiami, znajomość j. angielskiego na poziomie B2 oraz zaangażowanie do nauki i pracy, jak również duża motywacja.

Zakres szkolenia IV edycji to cykl 128 h szkoleń:
Testowanie Oprogramowania, 80h
Agile w praktyce z elementami komunikacji w zespole scrumowym, 16h
Testowanie automatyczne w praktyce, 8h
Efektywne poruszanie się po rynku pracy, 10h
Procesy biznesowe, 15h

W tej edycji są z nami:
3CityElectronics Sp. z o.o., Blue Media S.A., Eurofins Digital Testing,
Yetiz Sp. z o.o., JMB Lab Sp. z o.o., Kainos Sp. z o.o., MpicoSys Sp. z o.o.,
NET PC Sp. z o.o., Radmor S.A., , Saffron Sp. z o.o., Sevenet S.A.
Powyższe firmy, zadeklarowały chęć przyjęcia uczestników
na 3-miesieczne praktyki (480h).

Okres realizacji: 29.VIII.2016-16.XII.2016

14
uczestników
11
doświadczonych firm
128
godzin szkoleń
480
godzin praktyk

edycja IV – rozpoczęcie szkolenia

trenerzy

gd

Andrzej Farulewski
Ukończył Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, a także studia podyplomowe z Zarządzania Projektami na wydziale Zarządzania i Ekonomii. Absolwent University of L’Aquila, gdzie ukończył studia specjalistyczne z Modelowania Matematycznego.
Przez 8 lat pracował w Nearshoring Solutions na stanowisku Service & Data Department Manager. Zarządzał całym zespołem testowym oraz podległymi zespołami service desk. Jest audytorem wiodącym ISO 27001 (Zarządzanie Systemem Bezpieczeństwa Informacji). Aktualnie CEO & Founder firmy SAFFRON – zajmującej się głównie kontrolą jakości oprogramowania.
Zakres wybranych zadań:
Organizuje procesy związane z zapewnieniem jakości. Przeprowadza testy penetracyjne dla zagranicznych klientów. Wdraża nowe narzędzia wspierające testowanie. Tworzy dedykowane centra jakości.
Jego pasja jest zapewnienie jakości we wszystkich obszarach działalności.

gd

Marek Konitz
Absolwent Politechniki Gdańskiej, kierunek Informatyka.
Doświadczenie zawodowe zbiera od 14 lat, pełniąc rolę przede wszystkim programisty, ale również aktywnie uczestnicząc na każdym etapie powstawania software’u od negocjacji z klientem i zbierania wymagań, poprzez projektowanie i implementowanie programu, jego testowanie i późniejsze utrzymywanie. Pracując w firmie SimTel współtworzył system teleinformatyczny do obsługi Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku (numer alarmowy 112). Przez 3 lata był członkiem zespołu opracowującego system testów automatycznych.
Utrzymuje, że testerzy są z Marsa, a programiści z Wenus. Albo odwrotnie.

gd
Bartosz Marcinkowski
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, aktywny uczestnikiem przedsięwzięć na styku nauki i biznesu i trenerem z bogatym doświadczeniem w zakresie realizacji szkoleń dedykowanych rozwojowi praktycznych kompetencji IT pracowników firm Pomorza. Koncentruje się w szczególności na tematyce projektowania systemów informatycznych, zarządzania procesami biznesowymi oraz administrowania korporacyjnymi urządzeniami sieciowymi. Adekwatność wiedzy oraz umiejętności zawodowych na rynku IT potwierdza certyfikatami międzynarodowymi (w tym CCNA, OMG-Certified UML Professional czy też OMG-Certified Expert in BPM), jak również licznymi publikacjami ogólnopolskimi i zagranicznymi.
gd
Wojciech Pająk
Konsultant, trener, prelegent konferencji, autor materiałów szkoleniowych i publikacji z dziedziny testowania oprogramowania.
W latach 2002 – 2010 związany głównie z amerykańską firmą Global Insight, gdzie budował od podstaw dział testów, pracował jako QA Manager oraz szkolił specjalistów ds. zapewnienia jakości w zakresie testowania oprogramowania i wykorzystywanych w firmie systemów.
Ponadto, jako niezależny konsultant, współpracował w okresie ostatnich kilku lat z kilkoma podmiotami wykonując testy aplikacji i wdrażając proces testowania. Na polu zapewniania jakości i testowania oprogramowania jest aktywny od 2002 roku. Prelegent konferencji Test Management Summit, SQAM, Testwarez oraz PTI. Główne zainteresowania w dziedzinie zapewniania jakości to zarządzanie testami, projekty internetowe, mobilne i automatyzacja.

gd
Katarzyna Porębska
Ukończyła wydział ekonomiczny na UG w Sopocie oraz studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego. Pracowała
dla dwóch z trzech największych na świecie agencji pracy, kierując
ich gdańskimi oddziałami. Prowadziła też przez 10 lat własną agencję pracy tymczasowej, z powodzeniem obsługując największe
w województwie pomorskim korporacje.
Wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni na kierunku zarządzania zasobami ludzkimi oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu na kierunku doradztwo zawodowe. Prowadzi warsztaty i zajęcia indywidualne dotyczące aktywizacji osób bezrobotnych w ramach projektów unijnych oraz outplacementowych.
gd
Bartosz Rożan
Doświadczony ekspert w dziedzinie zarządzania projektami IT. Project Director w agencji technologicznej DeSmart, gdzie odpowiedzialny jest za zarządzanie portfelem projektów, wdrażanie zwinnych metodyk oraz szkolenie zespołów projektowych. W prowadzonych projektach informatycznych skupia się na budowaniu partnerskich relacji zgodnych z założeniami filozofii Agile.
gd
Barbara Zaleska
Absolwentka Uniwersytety Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Wabaunsee Community College (USA).
Przez 8 lat pracowała na pomorskich uczelniach, zarządzając zespołami do wdrażania strategii zapewnienia jakości.
Od 2 lat eksploruje branżę IT, dba o jakość oprogramowania (posiada certyfikat ISTQB Foundation Level), w zespołach projektowych odpowiada za zbieranie i analizę wymagań oraz kontakty z Klientami. Biznes Management Institution – Polish Chapter.
Jak mawia, „kobieta zawsze dobrze wygląda w ‘małej czarnej’ i przy czarnym ekranie konsolki”.

firmy

Sevenet

Saffron

Radmor

MpicoSys

JMB Lab

Yetiz Interactive

Eurofins Digital Testing

Blue Media

3CityElectronics

Kainos

Net PC

uczestnicy

10 Pań

4 Panów

partnerzy projektu

partner – pup

partner – fundacjaecd

partner – gpnt

partner – experis